“Projektový den o vlcích ze Srní byl velmi obohacující pro všechny věkové skupiny dětí v naší mateřské škole, ale i pro pedagogy. Pan Žaloudek děti poutavě motivoval, všechny informace uměl dětem sdělit tak, aby je pochopily, zapamatovaly si je a vzbudil zájem o další informace.

Prvotní motivace spočívala v promítání krátkých pohádek – Červená Karkulka, Jen počkej zajíci a Pohádky ovčí babičky, poté v hádankách a v neposlední řadě v tom, že život vlků je připodobňován k životu v rodině, která je pro děti klíčová a blízká. Tak si děti uměly představit, jak to chodí ve vlčí smečce. Nechyběly fotografie vlků ze Srní, praktické ukázky a prostor pro dotazy. Nakonec starší děti plnily úkoly v pracovním listu.

Celý program byl perfektně připravený a všichni jsme byli nadšení z povídání.

Mgr. Miroslava Doubková, MŠ Bělohorská, Praha 6

 

 

 

“Velice Vám děkuji za rychlost a ochotu, se kterou pracujete. Přeji Vám i Vašemu kolegovi hodně úspěchů ve Vaší práci. Jsme Vám opravdu moc vděční, za to, jak jste se nám věnovali a co vše jste pro děti připravili. Ještě pořád si v družině vzpomínáme, jaké to u vlků bylo super. Mohu Vás všem jen a jen doporučit.”

Monika Šímová, ZŠ a MŠ Štěkeň

 

 

 

“Prohlídka části Šumavy kolem Modravy byla panem Romanem Žaloudkem skvěle organizačně připravena a komentována. Žáci z naší školy se dozvěděli spoustu nových informací o Šumavě, historii obce Modrava, o místní fauně a flóře, o životě za doby železné opony, o plavebním kanálu a celkově o nelehkém životě původních osídlenců v této části Šumavy.”

Mgr. Květoslav Kolařík, ředitel – ZŠ Vinařská Ústí nad Labem

Translate »