Šumavské podcasty

Jsme moc rádi, že můžeme spolupracovat s destinačním managementem PRO Šumavsko na podcastech o Šumavě. Poslechněte si třeba první epizodu, ve které si povídáme o Národním parku Šumava. Nebo druhou epizodu, kde odpovídá na naše dotazy známý šumavský průvodce Josef Pecka. Nebo třetí o vimperském zámku. Nebo čtvrtou o divocích vlcích na Šumavě. Nebo #5 o tom, jak se slavily na Šumavě Velikonoce. Nebo nejnovější “šestku” o spisovateli Karlu Klostermannovi., Třeba vás tahle povídání budou motivovat pro výlet na Šumavu nebo pro uspořádání šumavského off-site meetingu nebo teambuildingu pro váš tým.

RSS Šumavské podcasty

 • Šumavské podcasty #6 - Karel Klostermann May 9, 2022
  Karel Klostermann - spisovatel, který miloval Šumavu, kterou neopakovatelně ztvárnil ve svých románech a povídkách. Díl o činnosti spolku, který si klade za cíl propagaci jeho díla, ale i o vesničce Srní a vztahu spisovatele k ní, o okolní přírodě. Hostem šestého dílu Šumavských podcastů je zakladatel česko-bavorského spolku Karel Klostermann, pan Václav Sklenář.
  Šumavsko
 • Šumavské podcasty #5 - Velikonoce na Šumavě April 4, 2022
  Podcast o Velikonocích. O velikonocích na Šumavě. Jaké zvyky se váží k tomuto křesťanskému svátku na Šumavě. Více o Prachatickém muzeu a co se v rámci Velikonoc chystá. Tentokrát s kurátorkou Prachatického muzea, etnografkou Mgr.Petrou Richterovou.
  Šumavsko
 • Šumavské podcasty #4 - Vlci na Šumavě February 23, 2022
  Povídání o vlcích. O divokých vlcích. O divokých vlcích na Šumavě. O fungování vlčích smeček. O návratu vlka do volné přírody a o problémech s tím spojených. Tentokrát s Janem Mokrým, vedoucím zoologického oddělení NP Šumava a Oldřichem Vojtěchem, zoologem NP Šumava.
  Šumavsko
 • Šumavské podcasty #3 - Zámek Vimperk January 25, 2022
  Zámek Vimperk - jedna z nejvýznamnějších šumavských památek. V tomto díle si budeme povídat o jeho historii, velkolepé a komplikované rekonstrukci, znovuotevření a jeho budoucnosti. A s kým jiným, než s milým kastelánem vimperského zámku, panem magistrem Vojtěchem Brožem.
  Šumavsko
 • Šumavské podcasty #2 - Josef Pecka January 17, 2022
  Povídání o výletech na Šumavě, zaniklých obcích, fenoménu zlata na Šumavě.Profesionální průvodce, šumavský rodák, spolupracovník NP Šumava a spisovatel Josef Pecka se s Vámi podělí o toulání po Šumavě.
  Šumavsko
 • Šumavské podcasty #1 - Národní park Šumava November 24, 2021
  První díl Šumavských podcastů zavítá do Národního parku Šumava. Pozvali jsme si mluvčího NP Šumava Jana Dvořáka. Národní park Šumava slaví 30 let - co se povedlo, co se mělo udělat jinak, jak je to se zónací a kolik máme na Šumavě vlčích smeček? To vše a mnohem více v Šumavských podcastech
  Šumavsko