Šumavské podcasty

Jsme moc rádi, že můžeme spolupracovat s destinačním managementem PRO Šumavsko na podcastech o Šumavě. Poslechněte si třeba první epizodu, ve které si povídáme o Národním parku Šumava. Nebo dvojku, kde odpovídá na naše dotazy známý šumavský průvodce Josef Pecka. Nebo třetí o vimperském zámku. Nebo čtvrtou o divocích vlcích na Šumavě. Nebo #5 o tom, jak se slavily na Šumavě Velikonoce. Nebo “šestku” o spisovateli Karlu Klostermannovi., Sedmý podcast s  “WeLoveŠumava”, osmý o šumavských závodech XTERRA, devátý díl o fotografování přírody s “FotímeŠumavu”. . Nebo nejčerstvější desítku s pamětníkem Hubertem Baborem.  Třeba vás tahle povídání budou motivovat pro výlet na Šumavu nebo pro uspořádání šumavského off-site meetingu nebo teambuildingu pro váš tým.

Desátý díl by se dal nazvat vzpomínkovým. Budeme vzpomínat na dobu po skončení 2.světové války, na dobu po odsunu původních německých obyvatel. Na vznik železné opony v rámci vojenského újezdu Dobrá Voda, na správu šumavské přírody v rukou Vojenských lesů. V neposlední řadě si samozřejmě budeme povídat i o šumavské přírodě. Hostem desátého dílu Šumavských podcastů je pan Hubert Babor , pamětník zmíněných dob, bývalý dlouholetý hajný kolem Křemelné a na Hůrce a Slučím Tahu, dlouholetý člen spolku Karel Klostermann, nadšený vyznavač šumavské přírody a amatérský fotograf přírody a historických změn na Šumavě.

RSS Šumavské podcasty

 • Šumavské podcasty #10 - Hubert Babor
  Desátý díl by se dal nazvat vzpomínkovým. Budeme vzpomínat na dobu po skončení 2.světové války, na dobu po odsunu původních německých obyvatel. Na vznik železné opony v rámci vojenského újezdu Dobrá Voda, na správu šumavské přírody v rukou Vojenských lesů. V neposlední řadě si samozřejmě budeme povídat i o šumavské přírodě. Hostem desátého dílu Šumavských […]
 • Šumavské podcasty #9 - Fotíme Šumavu
  Jsme po prázdninách zpět! A s bombastickým dílem o fotografování šumavské přírody, o nadšencích do propagování Šumavy, o projektech pro návštěvníky a turisty. O mladé rodince ze Šumavy s kořeny z Prahy, s jedinečnými zakladateli projektu Fotíme Šumavu, Aničkou a Martinem Kalných.
 • Šumavské podcasty #8 - Michal Piloušek
  V tomto díle Šumavských podcastů si povídáme o sportu, o sportu na Šumavě, o muzice, o Xterra Czech, o Prachaticích, jež jsou letos dějištěm Mistrovství Evropy v terénním triatlonu. A s kým jiným než s profesionálním pořadatelem závodů Xterra, sportovcem, hudebníkem/bubeníkem Michalem Pilouškem ml.
 • Šumavské podcasty #7 - #WeLoveSumava
  Povídáme si opět o Šumavě. O její kráse a magii, o lásce k ní a její propagaci.Dnes o dvou braších ze Železné Rudy a o jejich zájmech, projektech a konání dobra. O fenoménu sociálních sítí. Hostem podcastu je zakladatel projektu #WeLoveSumava, nadšený propagátor šumavské přírody, Richard Brož.
 • Šumavské podcasty #6 - Karel Klostermann
  Karel Klostermann - spisovatel, který miloval Šumavu, kterou neopakovatelně ztvárnil ve svých románech a povídkách. Díl o činnosti spolku, který si klade za cíl propagaci jeho díla, ale i o vesničce Srní a vztahu spisovatele k ní, o okolní přírodě. Hostem šestého dílu Šumavských podcastů je zakladatel česko-bavorského spolku Karel Klostermann, pan Václav Sklenář.
 • Šumavské podcasty #5 - Velikonoce na Šumavě
  Podcast o Velikonocích. O velikonocích na Šumavě. Jaké zvyky se váží k tomuto křesťanskému svátku na Šumavě. Více o Prachatickém muzeu a co se v rámci Velikonoc chystá. Tentokrát s kurátorkou Prachatického muzea, etnografkou Mgr.Petrou Richterovou.
 • Šumavské podcasty #4 - Vlci na Šumavě
  Povídání o vlcích. O divokých vlcích. O divokých vlcích na Šumavě. O fungování vlčích smeček. O návratu vlka do volné přírody a o problémech s tím spojených. Tentokrát s Janem Mokrým, vedoucím zoologického oddělení NP Šumava a Oldřichem Vojtěchem, zoologem NP Šumava.
 • Šumavské podcasty #3 - Zámek Vimperk
  Zámek Vimperk - jedna z nejvýznamnějších šumavských památek. V tomto díle si budeme povídat o jeho historii, velkolepé a komplikované rekonstrukci, znovuotevření a jeho budoucnosti. A s kým jiným, než s milým kastelánem vimperského zámku, panem magistrem Vojtěchem Brožem.
 • Šumavské podcasty #2 - Josef Pecka
  Povídání o výletech na Šumavě, zaniklých obcích, fenoménu zlata na Šumavě.Profesionální průvodce, šumavský rodák, spolupracovník NP Šumava a spisovatel Josef Pecka se s Vámi podělí o toulání po Šumavě.
 • Šumavské podcasty #1 - Národní park Šumava
  První díl Šumavských podcastů zavítá do Národního parku Šumava. Pozvali jsme si mluvčího NP Šumava Jana Dvořáka. Národní park Šumava slaví 30 let - co se povedlo, co se mělo udělat jinak, jak je to se zónací a kolik máme na Šumavě vlčích smeček? To vše a mnohem více v Šumavských podcastech

 

 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 

 		


		


		


		


		


		


		


		
Translate »