O nás

Základní koncept pro tuto otevŕenou skupinu průvodců po Šumavě je ten, že každý umí něco lépe, než ti druzí a tudíž může nabídnout návštěvníkům to svoje. Někdo suprově fotí divoká zvířata, jiný je výborný znalec šumavské historie, někdo zná úžasná místa, která nejsou tak frekventovaná, jiný rád jezdí na kole. Časem sem budeme doplňovat profily dalších, někdo to ale nastartovat musí 🙂

Vize Šumava Guides

Vizí Šumava Guides je přiblížit unikátní šumavskou přírodu a bohatou historii Šumavy motivovaným českým i zahraničním klientům formou výletů s lokálním horským průvodcem. Výletů plánovaných s důrazem na kvalitu obsahu i formy jedinečného zážitku, bezpečnost a individuální potřeby a požadavky klientů. Nechceme být vnímáni jako tuctová průvodcovská firma se zaměřením na masové a autobusové zájezdy. Chceme edukovat děti a mládež, chceme našim klientům a prospektům vysvětlovat a objasňovat zásady ochrany přírody v Národním parku a CHKO Šumava, kde působíme. 

V oblasti teambuildingu, asistence na hotelové lezecké stěně nebo zajištěných cestách (klettersteigy) akcentujeme bezpečný jedinečný společný prožitek s rysy překonání komfortní zóny jednotlivce za podpory zúčastněného týmu a asistence zkušeného průvodce. 

Fandíme velkým šumavským šelmám jako je vlk obecný nebo rys ostrovid a našim aktivním edukačním působením na veřejnost se profilujeme do role ambasadorů návratu těchto velkých šelem do volné přírody.

 

Roman Žaloudek – horský průvodce

Narozen 1965, Bydliště: Srní 

Vystudovaný IT profesionál, cestovatel, horolezec, který měl to štěstí, že mohl soukromě i pracovně procestovat spousty zemí, žít s rodinou několik let v USA, vylézt na překrásné vysoké hory jako je Matterhorn, Alpamayo, Ama Dablam nebo Cho Oyu (8201m) .. ale hlavně téměř dva roky pracovat s vlky na Srní, sledovat jejich denní rituály za pomoci čtyř kamer umístěných ve vlčím výběhu, spolu-vymyslet programy “Svět vlka” pro školy a napsat o vlcích padesáti stránkovou brožuru, kterou lze zakoupit na NC Srní nebo eshopu NP Šumava. Otec nápadu vlčího kalendáře 2022. “Na Srní bydlím už několik let permanentně, na Šumavu jezdím od středoškolských studií. Rád nasdílím svoji vášeň pro šumavskou přírodu a historii. Hovořím dobře německy a ještě lépe anglicky. Jsem certifikovaným instruktorem lezení na umělých stěnách a můžeme se setkat v hotelu Srní, kde takovou stěnu mají. Na hory jezdím od střední školy, průvodce dělám rodině, známým a kamarádům už roky. Pracoval jsem jako průvodce pro Petra Hlubučka a Honzu “Hocína” Hocka v Adventuře. Svoje zkušenosti a znalosti rád prohlubuji a proto jsem se rozhodl studovat u Českého spolku horských průvodců akreditaci UIMLA (Union of International Mountain Leader Associations). V Českém spolku horských průvodců mám od konce roku 2022 status certifikovaný národní Horský Průvodce a v rámci programu Národního parku Šumava od letní sezóny 2022 působím jako Průvodce Divočinou. Pro některé kamarády Tenzing, pro jiné Hasan. Nebojte se na mne poslat svoje známé, kamarády nebo návštěvy ze zahraničí, kterým byste chtěli ukázat Šumavu. A nebo přijeďte sami poznat Šumavu mýma očima.”

IMG_3420-modified
Guides_1@4x
Translate »