O nás

Základní koncept pro tuto otevŕenou skupinu průvodců po Šumavě je ten, že každý umí něco lépe, než ti druzí a tudíž může nabídnout návštěvníkům to svoje. Někdo suprově fotí divoká zvířata, jiný je výborný znalec šumavské historie, někdo zná úžasná místa, která nejsou tak frekventovaná, jiný rád jezdí na kole, někdo vás vezme na sněžnice nebo na kajaky. Časem sem budeme doplňovat další profily.

Roman Žaloudek – certifikovaný mezinárodní horský průvodce UIMLA

 

Narozen 1965, Bydliště: Srní,

Vystudovaný IT profesionál, cestovatel, horolezec, který měl to štěstí, že mohl soukromě i pracovně procestovat spousty zemí, žít s rodinou několik let v USA, vylézt na překrásné vysoké hory jako je Matterhorn, Alpamayo, Ama Dablam nebo Cho Oyu (8201m) .. ale hlavně téměř dva roky pracovat s vlky na Srní, sledovat jejich denní rituály za pomoci čtyř kamer umístěných ve vlčím výběhu, spolu-vymyslet programy “Svět vlka” pro školy a napsat o vlcích edukativní brožuru, kterou lze zakoupit na NC Srní nebo eshopu NP Šumava.  “Na Srní bydlím už několik let permanentně, na Šumavu jezdím od středoškolských studií. Rád nasdílím svoji vášeň pro šumavskou přírodu a historii. Hovořím dobře německy a ještě lépe anglicky. Jsem certifikovaným instruktorem lezení na umělých stěnách a můžeme se setkat v hotelu Srní, kde takovou stěnu mají. Na hory jezdím od střední školy, průvodce dělám rodině, známým a kamarádům už roky. Pracoval jsem jako průvodce pro Petra Hlubučka a Honzu “Hocína” Hocka v Adventuře. Svoje zkušenosti a znalosti rád prohlubuji a proto jsem se rozhodl studovat u Českého spolku horských průvodců akreditaci UIMLA (Union of International Mountain Leader Associations). A povedlo se!! V Českém spolku horských průvodců mám status  Mezinárodní horský průvodce UIMLA a v rámci programu Národního parku Šumava od sezóny 2022 působím jako Průvodce Divočinou. Pro některé kamarády Tenzing, pro jiné Hasan. Nebojte se za mnou poslat svoje známé, kamarády, firemní týmy nebo návštěvy ze zahraničí, kterým byste chtěli ukázat Šumavu. A nebo přijeďte sami poznat Šumavu mýma očima.”

 

Petr Sedláček – průvodce Šumavou

Narozen 1989, Bydliště: Modrava

Absolvent lesnické fakulty ČZU v Praze, obor management myslivosti. Žiji od roku 2016 na Šumavě, která se mně stala novým domovem. V srdci Národního parku Šumava v obci Modrava pracuji jako referent cestovního ruchu. V rámci své pracovní agendy mám možnost provádět návštěvníky Modravy do okolí. Jak “po svých”, tak v zimě pomocí sněžnic. Své znalosti z rostlinné a živočišné říše se snažím svým klientům předat poutavou formou a tím v nich vzbudit ještě větší zážitek z celé akce. Mám bohaté zkušenosti ze svého předešlého zaměstnání, kdy jsem se věnoval environmentální výchově převážně pro děti a veřejnost. Jsem zvídavý, a proto se rád zajímám o historii Šumavy, především Modravska. Vše, co vím, Ti/vám rád povím na společné cestě Šumavou. A fajnšmekry moc rád vezmu na kajaku do slepých meandrů Vltavy nad Lipnem 🙂

Vize Šumava Guides

Vizí Šumava Guides je přiblížit unikátní šumavskou přírodu a bohatou historii Šumavy motivovaným českým i zahraničním klientům formou výletů s lokálním horským průvodcem. Výletů plánovaných s důrazem na kvalitu obsahu i formy jedinečného zážitku, bezpečnost a individuální potřeby a požadavky klientů. Nechceme být vnímáni jako tuctová průvodcovská firma se zaměřením na masové a autobusové zájezdy. Chceme edukovat děti a mládež, chceme našim klientům a prospektům vysvětlovat a objasňovat zásady ochrany přírody v Národním parku a CHKO Šumava, kde působíme. 

V oblasti teambuildingu, asistence na hotelové lezecké stěně nebo zajištěných cestách (klettersteigy) akcentujeme bezpečný jedinečný společný prožitek s rysy překonání komfortní zóny jednotlivce za podpory zúčastněného týmu a asistence zkušeného průvodce. 

Fandíme velkým šumavským šelmám jako je vlk obecný nebo rys ostrovid a našim aktivním edukačním působením na veřejnost se profilujeme do role ambasadorů návratu těchto velkých šelem do volné přírody.

Naším krédem je nejvyšší kvalita poskytovaných průvodcovských služeb. Jsme pyšní držitelé certifikátu Péče o kvalitu, který uděluje Česká unie cestovního ruchu a CzechTourism.

Translate »