Programy pro školy a školky

Nepovedlo se vám dostat do harmonogramu Národního parku Šumava? Nebo se stalo to, že NP Šumava nemá momentální kapacitu lektorů pro “vlčí program” v den, kdy to potřebujete vy? My Národnímu parku nekonkurujeme!!! Programy Environmentálního vzdělávání NP Šumava mají dlouhou tradici a vysokou kvalitu. Široký záběr a profesionální lektoři NP Šumava se s naší mini-nabídkou nemohou srovnávat. My “umíme” vlky a jenom jako “náhradníci” . Umíme o šumavské fauně alias “Kdo bydlí v šumavském lese”. Můžete se na nás dívat jako na alternativu pro případ, že vám hlavní dodavatel nemůže zajistit vámi poptávané sluźby. V ten okamžik jsme tu my. Obraťte se a rádi pomůžeme.

Další scénář, se kterým rádi pomůžeme,  jsou procházky s průvodcem v přírodě, které nevážou na environmentální programy NP Šumava. Chcete se projít s průvodcem kolem Vydry nebo na Březník? Dejte vedět, umíme zařídit. Viz reference pod obrázkama níže.

A co třeba, kdybychom s programem či přednáškou dojeli my k vám? Nemůžete dojet z Prahy “na otočku” s partou předškolních dětí, ozvěte se nám, my přijedeme do vaší školky, více níže pod fotkama 🙂 Nebo přijedeme s programem o zvířátkách do vaší školy …. jako jsme to nedávnou udělali se školou v Pocinovicích (viz foto).

Reference

“Projektový den na Srní byl pro nás velkým zážitkem. Hned u vchodu na nás čekal pan průvodce, který nás celým dnem provázel.  Během cesty k výběhu nás čekaly různé úkoly a zodpovídali jsme otázky, které nám kladl pan průvodce. Žáci si mohli vyzkoušet i chůzi vlka, tzv.“čárovali“ a díky tomu určitě nikdy tuto vědomost nezapomenou, jelikož si ji vzápětí vyzkoušeli jako dovednost. Dozvěděli jsme se rozdíly v chůzi vlka, psa a dalších šelem a vše o jejich stopách apod. V neposlední řadě pro nás bylo zajímavé i vyprávění o námluvách vlků a byl nám vymluven mýtus o tom, že vlci jsou samotáři. Oni totiž samotáři nejsou, chodí sami jen v tu dobu, když si namlouvají a hledají samici, jinak je vždy vidíme ve smečkách. Konečně jsme dorazili na místo a všichni jsme si přáli, abychom vlky viděli. Napjatě jsme pozorovali, kdy se nám vlci ukáží. Zprvu ani jeden, ani mihnutí, přestali jsme věřit, že nějakého vůbec spatříme. Naše obavy byly ale zbytečné, jelikož jsme nakonec viděli úplně celou smečku vlků (14 kusů), která se nám přišla ukázat přímo na kameny. Nastavili se nám na ně jako modelové a my jsme nevěděli, kam dřív koukat. Takový zážitek byl k nezaplacení a děti tím byly unešené.

Během dne byly použity výukové metody: klasické výukové (vyprávění, vysvětlování, přednáška,  práce s textem, rozhovor), metoda názorně demonstrační (předvádění, pozorování, práce s obrazem, instruktáž), metody dovednostně praktické (napodobování, vytváření dovednosti), aktivizující metody (diskuse, řešení problémů (kladení otázek, zájem o dané téma), didaktické hry.”

Mgr. Jitka Kadlecová, ředitelka – Základní škola a Mateřská škola Pocinovice

“Projektový den o vlcích ze Srní byl velmi obohacující pro všechny věkové skupiny dětí v naší mateřské škole, ale i pro pedagogy. Pan Žaloudek děti poutavě motivoval, všechny informace uměl dětem sdělit tak, aby je pochopily, zapamatovaly si je a vzbudil zájem o další informace.

Prvotní motivace spočívala v promítání krátkých pohádek – Červená Karkulka, Jen počkej zajíci a Pohádky ovčí babičky, poté v hádankách a v neposlední řadě v tom, že život vlků je připodobňován k životu v rodině, která je pro děti klíčová a blízká. Tak si děti uměly představit, jak to chodí ve vlčí smečce. Nechyběly fotografie vlků ze Srní, praktické ukázky a prostor pro dotazy. Nakonec starší děti plnily úkoly v pracovním listu.

Celý program byl perfektně připravený a všichni jsme byli nadšení z povídání.

Mgr. Miroslava Doubková, MŠ Bělohorská, Praha 6

 

 

 

“Velice Vám děkuji za rychlost a ochotu, se kterou pracujete. Přeji Vám i Vašemu kolegovi hodně úspěchů ve Vaší práci. Jsme Vám opravdu moc vděční, za to, jak jste se nám věnovali a co vše jste pro děti připravili. Ještě pořád si v družině vzpomínáme, jaké to u vlků bylo super. Mohu Vás všem jen a jen doporučit.”

Monika Šímová, ZŠ a MŠ Štěkeň

 

 

 

“Prohlídka části Šumavy kolem Modravy byla panem Romanem Žaloudkem skvěle organizačně připravena a komentována. Žáci z naší školy se dozvěděli spoustu nových informací o Šumavě, historii obce Modrava, o místní fauně a flóře, o životě za doby železné opony, o plavebním kanálu a celkově o nelehkém životě původních osídlenců v této části Šumavy.”

Mgr. Květoslav Kolařík, ředitel – ZŠ Vinařská Ústí nad Labem

Translate »